Shkrub House – rodinný dom inšpirovaný prírodou

„Shkrub house“ postavil pre svoju rodinu ukrajinský architekt Sergej Makhno. Dom je postavený v súčasnom ukrajinskom štýle pod vplyvom japonskej filozofie wabi-sabi, ktorá v nedokonalostiach nachádza krásu a harmóniu. Priestor je rozdelený na tri časti: otvorenú kuchyňu, jedálenský kút a obývaciu izbu.


Obývacia izba s kuchyňou sú prepojené s druhým podlažím prostredníctvom galérie.Spojenie dvoch poschodí bolo jediným správnym riešením pre tento objekt. Všetci architekti chápu, že priestor a svetlo sú tie najlepšie veci, ktoré môžete dať každému miestu. Obrovské okno ponúka panoramatický výhľaddo záhrady.Dispozícia na druhom poschodí je jednoduchá a ergonomická. Pre obyvateľov je k dispozícii galéria-hala a spálne. Hala je ukončená balkónom s výhľadom na obývaciu izbu a záhradu.

Zaujímavým detailom je podlaha v spálni najstaršieho syna vyrobená z 500-ročného dubu. Tapety v spálni prostredného syna zasa vytvoril Sergej Makhno, námet čerpá z raného detstva. Miestnosť najmladšieho syna je tiež minimalistická a priestranná. Tapety navrhol taktiež Sergej Makhno a namaľoval známy ukrajinský umelec a keramik Serhii Radko.Čelo postele tatami v hlavnej spálni je metafora na hlinený útes, ako symbol všetkého praveku a jeho krásy. Ako si teda môžete všimnúť, dom je navrhnutý a personalizovaný do posledných detailov.

© 2024 studiobyvania-ag.sk Všetky práva vyhradené.