Detská izba je svetom fantázie

Vytvorte pre svoje dieťa svet snov

Pre detičky ako stvorené – farby CAPAROL! Sú pre zdravie absolútne bezpečné, priam vhodné pre citlivé aj alergické deti, krásne farebné a navyše, bez starostí – pri malých huncútoch – poumývate alebo ľahko premaľujete. S takýmito farbami je radosť vyberať odtiene a pripraviť deťom ich farebné kráľovstvo.

V detskej izbe, na chodbe alebo v kúpeľni nie je možné vyhnúť sa viditeľnému znečisteniu na stenách. S farbou Caparol stačí vlhká utierka a väčšina nečistôt zmizne bez stopy. Všetky majú svoj význam a vplyv na zmenu atmosféry v detskej izbičke. Poďme si o nich povedať jednotlivo.


○ Ružovú poznáme všetci ako dievčenskú farbu. Je to aj tým, že pôsobí materinsky a veľmi upokojujúco. Je to veľmi jemná a čistá farba, v ktorej sú dievčatká ako doma.

○ Modrá farba pôsobí na detskú koncentráciu. Tmavšie a tyrkysové odtiene modrej pomáhajú pri štúdiu, svetlejšie odtiene pôsobia upokojujúco. Modrá tiež priaznivo zväčšuje priestor. Kombináciou modrých odtieňov dostaneme miesto, ktoré je emocionálne aj racionálne vyvážené.

○ Zelenú farbu môžeme vidieť navôkol v prírode. Nie nadarmo sa hovorí, že je farbou vitality. Môžeme ju vidieť v nemocniciach a taktiež v školských zariadeniach. Nachádza sa v strede farebného spektra a neunavuje detské oči. Pri detskej izbe, ktorú zdieľajú obe pohlavia detí, je výbornou voľbou.

○ Žltú farbu poznáme ako farbu slnka. Tá dokáže deti nabiť energiou či chuťou do života. Krikľavé odtiene žltej však môžu pôsobiť rušivo, preto by sme sa pri tejto farbe mali držať pravidla – menej je viac. Hlavne pri veľmi vitálnych deťoch.

○ Oranžová farba dokáže celú detskú izbu osviežiť. Príjemné teplé tóny môžeme použiť napríklad na nábytku.

○ Ďalšou obľúbenou farbou v detskej izbe je fialová. Je to spirituálna farba, ktorá má meditačné účinky no zároveň pôsobí luxusne. Aj preto by sme ju mali používať v menšej miere. Veľmi pekne vynikne v kombinácií s oranžovou či ružovou. Pre odvážlivcov je skvelým kontrastom aj v kombinácií so žltou či limetkovou.

○ Sivé až čierne odtiene sa tešia obľube skôr u dospievajúcich detí. Pri dospievajúcich by sme mali nechať výber farieb práve na nich, je to odraz ich individuality.

○ V detských izbách veľmi pekne pôsobí nadčasový aj dizajn v jemných kombináciach pastelových farieb.

© 2024 studiobyvania-ag.sk Všetky práva vyhradené.