Caparol

Rozhodli sme sa pre najvyššiu kvalitu. Sme autorizovaným centrom nemeckej spoločnosti CAPAROL, ktorá od roku 1895 prináša na trh výrobky zamerané predovšetkým na vysokú kvalitu a dlhodobú trvácnosť. Ako popredný výrobca farieb a náterov sa spoločnosť CAPAROL stala lídrom v zavádzaní moderných výrobných technológií a inovatívnych riešení, čo z tejto súkromnej spoločnosti spravilo koncern s prémiovou produkciou viac ako celoeurópskeho významu. Spoločnosť CAPAROL za viac ako 125 ročnú históriu prekonala viacero míľnikov a vývojom mnohých „novodobých“ výrobkov prekročila historické štandardy a hranice Európy. Išlo napríklad o prvé akrylátové farby, prvý zatepľovací systém ako ho poznáme dnes, zavedenie karbonových výrobkov s pridaním uhlíkového vlákna, či vývojom nanokryštalickej mriežky, ktorá poskytuje exteriérovým plochám mimoriadnu odolnosť. Know-how skupiny spoločnosti Caparol spočíva v skúsenostiach a snahe priniesť na trh profesionálne materiály najvyššej kvality, ktoré zároveň uplatňujú najvyššie štandardy v udržateľnosti, čo najnižšej ekologickej záťaži a zdravotnej nezávadnosti. Spoločnosť vo svojej histórii dosiahla mnoho ocenení.

Sortiment výrobkov CAPAROL je pre nás základným a nosným prvkom v riešeniach. Našim zákazníkom poskytujeme komplexné odborné poradenstvo, pomoc s výberom a správnou skladbou materiálov, ktorých uplatnením dosahujú špičkové výsledky na každom povrchu, alebo stavebnej ploche v interiéri či na fasádach. Riešime nielen technologické, ale aj dizjanové požiadavky. Zároveň sme miešacím centrom a pripravujeme materiály podľa požiadaviek zákazníkov, do viac ako miliónu farebných odtieňov z mnohých vzorkovníc. Zákazníkom tak poskytujeme plnú podporu pri riešení požiadaviek alebo problémov.

čítať viac menej

Interiérové farby a dekoratívne nátery

Sortiment interiérových farieb z produkcie CAPAROL zahŕňa viacero rôznych druhov náterov vyrábaných najnovšími technológiami len z kvalitných surovín. Okrem špičkových vlastností pri spracovaní, vynikajúcich krycích schopnosti, oderuvzdornosti za mokra a jednoduchej aplikácie, sú difúzne otvorené, to znamená , že steny "dýchajú". Navyše interiérové farby CAPAROL s označením ELF a ELF Plus spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na zdravotnú nezávadnosť a ekologickosť, obsahujú minimum prchavých látok, sú bez rozpúšťadiel, zmäkčovadiel a konzervantov. Toto ich predurčuje na mimoriadne kvalitné nátery do priestorov aj pre citlivé a alergické osoby. Navyše svojou odolnosťou a úžitkovými vlastnosťami spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky našich zákazníkov.

čítať viac menej

Fasádne farby a omietky

Ponúkame vám kompletný výber farieb a tenkovrstvých štruktúrovaných omietok na fasádne plochy a povrchy, ktoré majú prémiovú kvalitu dosiahnutú s využitím najnovších  technologických postupov a sú otestované dlhodobým testovacím procesom v laboratóriách CAPAROL. Vybrané suroviny a chemické zloženie týchto materiálov poskytuje našim zákazníkom istotu, že ich fasády sú bezúdržbové. Spoločnosť CAPAROL je lídrom na trhu vo vývoji povrchových úprav, využívania takých materiálov ako je karbonové vlákno, prevratná technológia NQG alebo systém čistenia fasádnych povrchov fotokatalýzou. 

čítať viac menej

Zatepľovacie systémy a komponenty

Prevratným vynálezom 50tych rokov minulého storočia prispel koncern CAPAROL k znižovaniu energetickej náročnosti budov. Ako prvý na svete vynašli technológovia spoločnosti zatepľovací systém s izolantom a povrchovou úpravou ako ho poznáme dnes. Od tohto obdobia výskumníci spoločnosti CAPAROL zveľaďujú a vylepšujú parametre jednotlivých komponentov zateplenia tak, aby dosahovali najvyššiu účinnosť a zefektívnili výkon. Ideálnym spôsobom je preto využívať zatepľovacie systémy - tzn. celú navrhnutú a testovanú skladbu materiálov a ich špecifík na budovách tak, ako boli nastavené, prepočítané a otestované nielen v laboratóriách, ale hlavne počas dlhej histórie na reálnych budovách. CAPAROL vie, že sila je v kvalitnom povrchu.

čítať viac menej

Nátery na drevo a kovy

Široký výber náterov z produkcie spoločnosti CAPAROL ponúkame aj tým zákazníkom, ktorí hľadajú výnimočne kvalitné nátery na drevo alebo kovové povrchy. Každý vie, že drevo a kovy použité vo vonkajších priestoroch pod vplyvom vody a iných faktorov degradujú a treba ich priebežne ošetrovať a nanovo renovovať. Rozdiel ale je práve v tom, aký kvalitný náter zvolíte a ako často je potrebné renováciu robiť. Spoločnosť CAPAROL ponúka lazúry, emaily a laky na základné a finálne nátery pre vnútorné aj exteriérové použitie v profesionálnej kvalite. Je možné ich využiť v širokej škále pôsobnosti, biele, tónované alebo v prírodných odtieňoch dreva na všetky prípady bežných povrchov. Navyše, CAPAROL dbá na ekológiu a vyrába laky a nátery so zníženými emisiami priaznivé pre životné prostredie. 

čítať viac menej

HISTOLITH pre historické a pamiatkové objekty

Spoločnosť CAPAROL sa zameriava na výrobu materiálov nadštandardnej kvality. Jednou z oblastí produkcie tohto koncernu je aj produktová rada HISTOLITH, ktorá zabezpečuje tradičné  a pôvodne používané povrchové úpravy a výrobky nenahraditeľné v pamiatkovej starostlivosti historických budov na rôzne využitie. Ide o špeciálne interiérové či exteriérové omietky, tmely, tradičné vápenné či silikátové farby, spevňujúce penetrácie a pod.. Tieto produkty sa navyše môžu uplatniť aj v modernej eko-architektúre pre  biologicky hodnotné moderné novostavby alebo ako špeciálne sanačné materiály s vysokou hodnotou.

čítať viac menej

Sanácie, nátery a reprofilácia betónu

V sortimente CAPAROL hrá nezastupiteľnú úlohu aj oblasť materiálov na sanáciu a reprofiláciu zvislých alebo vodorovných betónových plôch. Ide o opravné malty, jedno aj dvojzložkové epoxidové nátery a stierky na podlahové plochy pre komerčnú sféru alebo priemyselné zaťaženie vo výrobe. Tieto  materiály však nájdu uplatnenie aj v bežnom súkromnom stavebníctve, kde sú epoxidové produkty vynikajúco využiteľné ako špeciálne nátery pre technické miestnosti, garáže, pivnice či balkónové podlahy. Tieto nátery vieme dodať nielen v bežnom technickom vzhľade, ale aj vysoko estetických alternatívach.

čítať viac menej

Penetrácie, tmely a špeciálne produkty

Tmely, stierky a penetračné materiály na prípravu podkladov v interiéroch a exteriéroch sú základom úspechu každej finálnej a pohľadovej povrchovej úpravy. Každý materiál vyžaduje iné systémové riešenie a špeciálnu skladbu vrstiev, ktoré na seba chemicky nadväzujú. Ak hľadáte funkčné a dlhodobo výkonné finálne riešenie, radi vám odporučíme a presne určíme aj materiály na prípravu podkladov. 

čítať viac menej

Obkladové pásy MELDORFER

Ručne vyrábané obkladové pásiky MELDORFER sú tradičným materiálom z produkcie CAPAROL na vytvorenie vzhľadu obľúbeného tehlového muriva alebo pieskovcového obkladu. Tento stabilný a ľahký obklad je certifikovaný aj ako vynikajúca možnosť estetickej pohľadovej vrstvy na zatepľovacom systéme. Tieto atraktívne prírodné vzory a farebnosť dávajú fasáde charakter a individualitu. Obklady MELDORFER je možné využiť nielen na fasáde ale aj v interiérovom dizajne.

čítať viac menej

Prémiová kvalita

img
© 2024 studiobyvania-ag.sk Všetky práva vyhradené.